niedziela, 12 maja 2013

Jedzmy tylko naturalną żywność

Po wielu latach poszukiwań doszłam do wniosku, że do utrzymania zdrowia konieczne jest jedzenie właściwej żywności.

Jaka to żywność?
Naturalna.W takim razie nienaturalna żywność to jaka?
Żywność nienaturalna to:
- wszelkiego rodzaju sztuczne dodatki chemiczne, konserwanty, barwniki, polepszacze itd.;
- wysoko przetworzone produkty, takie jak: biała mąka, biały cukier, wszystko to co zostało doszczętnie oczyszczone, pozbawione większości witamin i minerałów; 
- żywność modyfikowana genetycznie;
- leki chemiczne, używki.

Już od roku i ośmiu miesięcy, kiedy to zmieniłam swój styl odżywiania, choroby omijają mnie szerokim łukiem. No może raz zdarzyło mi się przeziębienie, nawet już nie pamiętam. Wcześniej ciągle dopadały mnie infekcje górnych dróg oddechowych. Od kilku lat leczyłam się na alergię (nie wiadomo jaką - testy nic nie pokazały i podobno tak może być, że nic nie pokażą a alergia występuje). Latami łykałam tabletki przeciw alergiczne. Miałam też kwasicę. Co zjadłam to masakra. Jak w porę nie łyknęłam wapna lub sody oczyszczonej to zaraz pojawiał się silny ból głowy. A ja tabletki przeciwbólowe to tylko na ból zęba stosuję.

Kiedy tak przyglądam się ludziom co oni jedzą to masakra. Ostatnio w sklepie stojąc w kolejce do kasy stwierdziłam, że moje zakupy różnią się od zakupów innych osób. Ja zazwyczaj kupuję produkty do przetworzenia a inni - produkty w większości już przetworzone. Wiem, że tak jest prościej i szybciej. Ale na 100% nie jest tak zdrowiej. Ludzie idą na łatwiznę ale nie zastanawiają się jaki wpływ będzie to miało na ich zdrowie.

Kiedy porzuciłam szkodzące mi produkty zaczęłam sama przygotowywać sobie posiłki w domu. Nigdy więcej słodkich bułek, ciasteczek, pieczywa. Taki posiłek był dla mnie bardzo wygodny. Wystarczyło pójść do sklepu i już. W domu przygotowywanie posiłków niestety zabiera trochę czasu. Zaczęłam jeść regularnie minimum 4 posiłki dziennie. Jak wychodziłam z domu na cały dzień to miałam ze sobą całe jedzenie w pojemniczkach.

Jeszcze wspomnę o tabletkach. Zauważyłam, że ludzie nagminnie pochłaniają ogromne ilości tabletek. Szczególnie przeciwbólowych. Nie zastanawiają się przy tym co zrobić, żeby ich nie łykać. Nie zdają sobie sprawy, że wystarczy zmienić sposób odżywiania i stan zdrowia się poprawi. Próbowałam wielokrotnie wytłumaczyć to kilku osobom ale to jak młotem o ścianę.

Ludzie nie chcą być zdrowi. Ludzie wolą jeść szybką, smacznie, chemicznie doprawioną "żywność". Jak coś zaboli to wolą łyknąć tabletkę. Jak przyjdzie choroba to idą do lekarza i w aptece zostawiają masę pieniędzy i koło zamknięte. Spożywanie nadmiernej ilości leków powoduje kolejne schorzenia. Takie nastały czasy, że aż szkoda gadać.

Czyż nie lepiej pieniądze, które wydajesz na leki, wydać na świeże, wysokiej jakości produkty? No, jeżeli uważasz, że trzeba wspierać przemysł farmaceutyczny to lepiej nie myśl o zdrowym żywieniu. Jak Twoje posiłki będą zdrowe to i Twoje ciało będzie zdrowe a apteki będziesz odwiedzać sporadycznie.

2 komentarze:

  1. Sama nawoływałam swoje dzieci, żeby zdrowo jadły i przestały kupować śmieciowe jedzenie. Ale ciężko to idzie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety śmieciowe jedzenie jest tak dobrze doprawione, że uzależnia - zjesz trochę i chcesz więcej. Czas tak szybko płynie, że większość ludzi nie ma czasu na zdrowe gotowanie.

      Usuń

dziękuję za komentarz, doceniam, że odwiedzasz moją stronę