środa, 7 maja 2014

Suchy szampon

Od kilku lat korzystam z dobrodziejstwa suchych szamponów. Świetnie ratują wygląd włosów. Nie zawsze mamy możliwość umycia głowy. Wtedy suchy szampon jest jak zbawienie. Kosmetyk ten nie łatwo dostać w okolicznej drogerii czy nawet supermarkecie. Ostatnio podobno bywają - jakoś nie zauważyłam. Ja zawsze zamawiałam przez internet kilka sztuk, żeby było taniej. 
Niedawno oglądając program Galileo prowadzący zmieszał 2 łyżki skrobi kukurydzianej z 2 łyżkami kakao i podał tę mieszankę dziewczynie marudzącej, że nie ma jak umyć głowy - byli na biwaku zdaje się.
I kto by pomyślał, że tak łatwo i tanio można zrobić samemu suchy szampon.

Suchy szampon


Składniki:
w zależności od tego ile chcemy uzyskać szamponu
2 łyżeczki skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej
2 łyżeczki surowego kakao, niesłodzonego


Składniki dokładnie mieszamy i kosmetyk gotowy.

aplikacja:
nabieramy palcami lub pędzlem lub jeszcze inaczej małą ilość szamponu i wcieramy u nasady włosów w miejscach przetłuszczonych, czynność powtarzamy aż pokryjemy wymaganą powierzchnię głowy
po 2-3 minutach nadmiar pudru rozczesujemy lub wycieramy ręcznikiem papierowym

uwaga: szampon świetnie nadaje się do włosów ciemnych, sklepowe pudry są zazwyczaj białe i pozostawiają na głowie lekko siwy osad

szampon przechowujemy w małym pojemniczku, np po kremie albo w solniczce (bez soli oczywiście ;) )

2 komentarze:

  1. Ciekawe :) Nigdy nie używałam suchego szampon; Mama mi o nich mówiła, ale nie była nigdy specjalnie zadowolona...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Brak zadowolenia spowodowany był zapewne brakiem połysku włosów. Suchy szampon jako posypka sprawia, że włosy wyglądają matowo, w dotyku są takie sobie. Ogromnym plusem natomiast jest to, że włosy sprawiają wrażenie umytych, nadmiar tłuszczu zostaje zabsorbowany przez kosmetyk. Suchy szampon stosuje się awaryjnie. Nie może on być stosowany stale w zastępstwie mycia włosów. Nie ma to jak prawdziwe mycie wodą i szamponem.

      Usuń

dziękuję za komentarz, doceniam, że odwiedzasz moją stronę